Naszła mnie dzisiaj olbrzymia ochota na jaja na miękko. Jak to bywa w takich sytuacjach, zagotowałem w garnku wodę wrzuciłem jaja i rozejrzałem się za czymś co może wskazać mi w miarę precyzyjnie upływające 3 magiczne minuty do jajka idealnego. Niestety nie odziedziczyłem po PRL cudownego w swej prostocie przekręcanego minutnika, który co niedziela odliczał czas do otwarcia piekarnika i na którego dźwięk niczym psy Pawłowa cała rodzina gremialnie ze śliną cieknącą po brodach udawała się na wyżerkę do kuchni.

Cóż, od czego jest jednak internet, znaleźć tu można wszystko – tak więc szybki sus do komputera, wpisujemy minutnik online i pupa! Pierwsze wyniki to jakieś lipne stopery rodem z internetu jaki zwykliśmy oglądać na 14 calowych monitorach u schyłku ubiegłego wieku. Cenne sekundy uciekały, zadowoliłem się więc jakimś pośrednim rozwiązaniem problemu, bo być może gdzieś tam w czeluściach internetu (czyt. w drugiej dziesiątce wyników) jest jakiś e-minutnik lub wielofunkcyjny minutnik 2.0 – ja go jednak nie znalazłem.

Po śniadaniu (jajka były trochę za twarde) postanowiłem wybawić świat raz na zawsze od tego problemu i w pół godziny spłodziłem taki oto minutnik online:

:

minut

Nie jest to może cud inżynierii, może nie działa na wszystkich przeglądarkach (zgłaszać!), ale spełnia swoje zadanie. Minutnik ma ograniczenie do 1h – ale chyba nic więcej się nie piecze, ani gotuje? Nawet jeśli, to jest to już taki level pro, że warto zainwestować w coś poważniejszego i przy okazji przyozdobić swoją kuchnię wprowadzając w zachwyt i zakłopotanie gości – ja tam kolejne jajka będę miał idealne. Smacznego!

64 odpowiedzi

Chcesz skomentować?

Comments RSS and TrackBack Identifier URI ?

I tego właśnie szukałem, świetne, dzięki. Już dodaje do zakładek. Proponuję dodać opcję typu 2,5 min oraz wybór alarmów. Pozdrawiam!

1 października 2011 14:07

Bomba :) :)

15 października 2011 12:36

Korzystam do parzenia herbaty, wielkie dzieki :)

20 października 2011 23:54

robie parówki, dzięki :))

17 listopada 2011 10:06

zawsze spaliłem czajnik bo zapominałem :D

21 listopada 2011 11:45

Super sprawa!!!
tylko niestety taki straszny alarm, ze mozna zawalu dostac..potrzebny mi ten minutki, bo mam zajecie do zrobienia co 20minut i tak go wlaczam, tylko ze w trakcie tych 20minut robie sobie rozne rzeczy na kompie, i ten niespodziewany alarm jak sie wlaczy, to naprawde az serce sie zatrzymuje…nie mozesz zrobic roznych opcji? takiej mocnej jak ta i jakiejs milszej? nie wiem, moze spiewania ptaszkow? albo dzwoneczka?
dzieki!!
Agnieszka

21 listopada 2011 12:50

Zmieniłem dźwięk na nieco łagodniejszy, jak znajdę nieco więcej czasu na zajęcie się tym blogiem to być może dorobię opcję wyboru.

22 listopada 2011 05:00

Szukałem w google minutnika i to mi wyszukało za co wielkie dzięki. Potrzebuję go do cwiczeń i nawet w telefonie który ma służyc już wielofunkcyjnie w dzisiejszych czasach nie ma tak prostej rzeczy jak minutnik(a mam całkiem nowy tel). Także jeszcze raz dzięki za pomoc;)

18 grudnia 2011 21:52

Sweet! Dzięki!

21 grudnia 2011 20:51

To jest super i zawsze bede z niego korzystał

24 grudnia 2011 15:24

Bardzo dobrze że takie coś zrobiłeś. Wielkie dzięki :)
P.S. Bigos gotuje się dłużej niż godzinę -.O

22 stycznia 2012 12:23

choć jestem z zagranicy też podoba i się ta strona czesto jak piekę ciasto ustawiam ten minutnik. Wspaniała strona popieram ją

8 lutego 2012 11:51

A ja do czytania książki bo mnie mama przymusza. :)

20 lutego 2012 18:46

W sam raz do dmuchania arognem :D pozdrowienia z PWr ;)

14 marca 2012 15:16

Świetna sprawa. Może i łatwy do zrobienia ale jak pomocny :). Na pewno będę korzystał, dzięki ;)

13 kwietnia 2012 15:38

Jest SUPER

15 kwietnia 2012 20:39

Bardzo fajny. Szczególnie ten dżwięk.

20 kwietnia 2012 15:15

Ja i moje czekoladowe ciasteczka jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za ten pomysł :) Byłam przekonana, że w Internecie roi się od wirtualnych minutników, a tu tylko Twoja strona wyskakuje z prawidłowym wynikiem (zwykle jak potrzebujemy czasoodmierzacza na kupowanie, nawet po najniższej sprawdzonej cenie, jest już za późno.

5 lipca 2012 10:26

Program rzeczywiście SUPER. Rocznica od wypuszczenia Minutnika już minęła, więc może szanowny Kolega udostępni wersję bardziej rozbudowaną (pewnie kolejne pół godziny pracy :-)) z możliwością ustawiania minut oraz sekund – „moje” jajka gotują się ok. 2.5 minuty, oraz z możliwością wybrania alarmu, wystarczy kilka podstawowych dzwonków. Można go udostępnić za niewielką opłatą i np. w wersji angielskiej. Sukces raczej murowany. Pozdrawiam!

15 sierpnia 2012 20:26

TO jest wyczesane wysoko poziomowe rozwiązanie które od dziś ratuje moje piwo przed zamrożeniem !

15 października 2012 21:03

super nastawilam go na 15 min i zeby moja kuzynka w tym czasie posprzątala swój pokuj….
ten minutnik jest sweetasny

20 października 2012 12:55

super to mi był potrzebne :)

1 listopada 2012 17:16

Takie proste, że aż genialne :)

22 grudnia 2012 21:18

Cudowne, bo proste i funkcjonalne! Działaj w tym stylu!!!

26 grudnia 2012 15:40

Ja tego minutnika używam do czytania książki.
Czytam, czytam i od tego odgłosu aż odleciałem na drugi koniec pokoju!
Chciałbym mieć opcję wrzucenia swojego własnego dzwonka za pomocą ,,Przeglądaj”.
Pozdrawiam

2 stycznia 2013 19:03

brawo brawo :D

6 stycznia 2013 21:34

super jest ten minutnik , a ja szukałam w necie i nic , w końcu weszłam na tą stronę i… i super minutnik się znalazł. zawsze będę z niego korzystać , a zwłaszcza przy ćwiczeniach
wielkie dzięki
pozdrawiam. i jeszcze raz dzięki :)

9 stycznia 2013 18:33

zarombisty, tata mi każe grać na kompie np. 60 minut i sobie ustawiam. POLECAM!

3 lutego 2013 16:24

I tego szukałem! Mam w zakładce tylko kicha że tylko 60 minut ale może być POLECAM!

2 marca 2013 10:51

Świetny pomysł i dziękuję za ten wspaniały minutnik ;D
Osobiście nię będę go używał do gotowania jajek, ani do pieczenia, ale przydały się minutnik z sekundami, ale nie narzekam ;p

2 kwietnia 2013 18:49

w każdym telefonie komórkowym jest minutnik ;) ale z tym w necie fajny pomysł.

3 kwietnia 2013 18:40

Bardzo mi pomogło do robienia ćwiczeń ^^
Bo w telefonie nie mam takiego czegoś jak minutnik (Sony Xperia Tipo) ; )

4 kwietnia 2013 18:06

Chyba nie można było trafniej określić dźwięku minutnika i rodzinnego zachowania przyrównując nas do zwierząt w eksperymencie Pawłowa… :)
100 procent prawdy :)

23 kwietnia 2013 08:29

Ten minutnik jest zajebisty! Kiedyś potrzebowałam do ugotowania jajek, a jako rasowy student ciężko u mnie z wyposażeniem RTV AGD w mieszkaniu a tym bardziej z takim bajerem jak minutnik. Google mi pokazało tą stronkę. Jest super. Pomaga przy gotowaniu makaronu i ryżu najczęściej. Mogę dodać, że kiedyś był jakiś błąd i zmuszona byłam używać czegoś gdzieś indziej, nie było to przekonywujące coś minutnikopodobnego bez alarmu dźwiękowego. A ten tutaj uwielbiam! xD

10 maja 2013 12:53

bardzo dobry, jakby jeszcze byly polowki czyli 0,5 min lub 1,5mni bylby genialny :D

12 maja 2013 18:51

Dziękuję :) Mi również przydał się do jajek ;P

23 maja 2013 09:34

Dzięki Ci kolego:) Twój minutnik pomaga mi w nauce do sesji! Sekwencje 4x15min:)
Pozdrawiam!

8 czerwca 2013 17:12

Świetna rzecz, bardzo przydatna strona. Bywam tu częściej niż myślałem, że będę.

Aczkolwiek polecam dodanie wyświetlania czasu, jaki upłynął od zakończenia odliczania – czyli jak długo minutnik bije już na alarm. Dla osób które często zapominają o minutniku i później przybiegają do komputera, żeby zobaczyć, że czas upłynął, ta opcja będzie bardzo przydatna.

12 czerwca 2013 13:14

Wykorzystuje zawsze przy cwiczeniu :) Dzieki stary

27 czerwca 2013 18:07

Dobra rzecz, przyjemny dla uszu ten dźwięk.

5 lipca 2013 13:05

Dzięki :) Do jajek niekoniecznie mi się przyda (zawsze robię na twardo), lecz do ćwiczeń jak znalazł, bo mój telefon (LG) nie posiada takiej funkcji… Nie kupujcie tego złomu przypadkiem ;) Dzięki jeszcze raz.
Pozdrawiam :)

5 lipca 2013 14:22

Niezawodny przy odciaganiu mleka ;)

7 lipca 2013 13:16

Fajna strona prosta, niezaśmiecona jakimiś „dodatkami”, i już trzeci raz przydał mi się ten minutnik. Dzięki:)

17 lipca 2013 09:31

Jest bomba:) Dzięki

26 lipca 2013 12:14

Jedna z najczęściej odwiedzanych przeze mnie stron :)

12 października 2013 17:16

bardzo przydatny. dobrze ze jest bo inaczej musialabym chodzic daleko, zeby znalezc telefon i tam ustawiac.

4 listopada 2013 20:25

Dzieki wielkie

5 listopada 2013 07:27

korzystam z przeglądarki chrome.
Gdy zminimalizowałem chrome do paska czas w minutniku płynął wolniej.
Niedopracowany ten wechikół czasu :p

11 listopada 2013 11:21

Tylko żeby wyświetlał się czas na górze w pasku jeszcze.

16 listopada 2013 18:02

Super w moim fonie xperia mini też minutnika nie ma, a jest potrzebny mi przydał się do odmierzania czasu prezentacji (jak długo gadam musiałem mieć równe 5 minut) wielkie dzięki.

24 listopada 2013 19:15

Jesteś wielki! dzięki!

30 listopada 2013 09:39

Ten minutnik przynosi szczęście.

8 grudnia 2013 18:35

A ja używam tej stronki podczas lekcji – minutnik odmierza czas na dyskusję, pracę samodzielną, przedstawienie prezentacji, – a delikatne dzwoneczki na końcu brzmią bardzo świątecznie :)

13 grudnia 2013 14:53

Dziękuje bardzo to jest to, świetna sprawa. a jajka – wyśmienite:)

17 grudnia 2013 12:45

Dziękuje ! Do ćwiczeń idealny ! ;D moja komórka nie posiada minutnika więc jest jak znalazł ;D Genialny pomysł ;>

7 lutego 2014 20:42

Świetnie nareszcie nie muszę ustawiać minutnika na komórce gdy chce sobie zrobić złotą godzinę. ;D Tylko brakuje mi dźwięku na zakończenie odliczania ;D

25 lutego 2014 09:15

Dziękuję – super przydatna sprawa :)

27 lutego 2014 22:53

super

28 lutego 2014 15:18

n-ta z koleji pizza udała sie i nie została przypalona – wszystko dzieki e-minutnikowi :D.

26 marca 2014 21:58

Jedna z nielicznych stron na ktorych wylaczam adblocka. swietna robota !

10 kwietnia 2014 22:52