Naszła mnie dzisiaj olbrzymia ochota na jaja na miękko. Jak to bywa w takich sytuacjach, zagotowałem w garnku wodę wrzuciłem jaja i rozejrzałem się za czymś co może wskazać mi w miarę precyzyjnie upływające 3 magiczne minuty do jajka idealnego. Niestety nie odziedziczyłem po PRL cudownego w swej prostocie przekręcanego minutnika, który co niedziela odliczał czas do otwarcia piekarnika i na którego dźwięk niczym psy Pawłowa cała rodzina gremialnie ze śliną cieknącą po brodach udawała się na wyżerkę do kuchni.

Cóż, od czego jest jednak internet, znaleźć tu można wszystko – tak więc szybki sus do komputera, wpisujemy minutnik online i pupa! Pierwsze wyniki to jakieś lipne stopery rodem z internetu jaki zwykliśmy oglądać na 14 calowych monitorach u schyłku ubiegłego wieku. Cenne sekundy uciekały, zadowoliłem się więc jakimś pośrednim rozwiązaniem problemu, bo być może gdzieś tam w czeluściach internetu (czyt. w drugiej dziesiątce wyników) jest jakiś e-minutnik lub wielofunkcyjny minutnik 2.0 – ja go jednak nie znalazłem.

Po śniadaniu (jajka były trochę za twarde) postanowiłem wybawić świat raz na zawsze od tego problemu i w pół godziny spłodziłem taki oto minutnik online:

:

minut

Nie jest to może cud inżynierii, może nie działa na wszystkich przeglądarkach (zgłaszać!), ale spełnia swoje zadanie. Minutnik ma ograniczenie do 1h – ale chyba nic więcej się nie piecze, ani gotuje? Nawet jeśli, to jest to już taki level pro, że warto zainwestować w coś poważniejszego i przy okazji przyozdobić swoją kuchnię wprowadzając w zachwyt i zakłopotanie gości – ja tam kolejne jajka będę miał idealne. Smacznego!

98 komentarzy

Chcesz skomentować?

Comments RSS and TrackBack Identifier URI ?

I tego właśnie szukałem, świetne, dzięki. Już dodaje do zakładek. Proponuję dodać opcję typu 2,5 min oraz wybór alarmów. Pozdrawiam!

Super sprawa!!!
tylko niestety taki straszny alarm, ze mozna zawalu dostac..potrzebny mi ten minutki, bo mam zajecie do zrobienia co 20minut i tak go wlaczam, tylko ze w trakcie tych 20minut robie sobie rozne rzeczy na kompie, i ten niespodziewany alarm jak sie wlaczy, to naprawde az serce sie zatrzymuje…nie mozesz zrobic roznych opcji? takiej mocnej jak ta i jakiejs milszej? nie wiem, moze spiewania ptaszkow? albo dzwoneczka?
dzieki!!
Agnieszka

21 listopada 2011 12:50

Zmieniłem dźwięk na nieco łagodniejszy, jak znajdę nieco więcej czasu na zajęcie się tym blogiem to być może dorobię opcję wyboru.

22 listopada 2011 05:00

Szukałem w google minutnika i to mi wyszukało za co wielkie dzięki. Potrzebuję go do cwiczeń i nawet w telefonie który ma służyc już wielofunkcyjnie w dzisiejszych czasach nie ma tak prostej rzeczy jak minutnik(a mam całkiem nowy tel). Także jeszcze raz dzięki za pomoc;)

22 stycznia 2012 12:23

choć jestem z zagranicy też podoba i się ta strona czesto jak piekę ciasto ustawiam ten minutnik. Wspaniała strona popieram ją

8 lutego 2012 11:51

A ja do czytania książki bo mnie mama przymusza. 🙂

20 lutego 2012 18:46

W sam raz do dmuchania arognem 😀 pozdrowienia z PWr 😉

14 marca 2012 15:16

Świetna sprawa. Może i łatwy do zrobienia ale jak pomocny :). Na pewno będę korzystał, dzięki 😉

13 kwietnia 2012 15:38

Jest SUPER

15 kwietnia 2012 20:39

Bardzo fajny. Szczególnie ten dżwięk.

20 kwietnia 2012 15:15

Ja i moje czekoladowe ciasteczka jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za ten pomysł 🙂 Byłam przekonana, że w Internecie roi się od wirtualnych minutników, a tu tylko Twoja strona wyskakuje z prawidłowym wynikiem (zwykle jak potrzebujemy czasoodmierzacza na kupowanie, nawet po najniższej sprawdzonej cenie, jest już za późno.

5 lipca 2012 10:26

Program rzeczywiście SUPER. Rocznica od wypuszczenia Minutnika już minęła, więc może szanowny Kolega udostępni wersję bardziej rozbudowaną (pewnie kolejne pół godziny pracy :-)) z możliwością ustawiania minut oraz sekund – „moje” jajka gotują się ok. 2.5 minuty, oraz z możliwością wybrania alarmu, wystarczy kilka podstawowych dzwonków. Można go udostępnić za niewielką opłatą i np. w wersji angielskiej. Sukces raczej murowany. Pozdrawiam!

15 sierpnia 2012 20:26

TO jest wyczesane wysoko poziomowe rozwiązanie które od dziś ratuje moje piwo przed zamrożeniem !

15 października 2012 21:03

super nastawilam go na 15 min i zeby moja kuzynka w tym czasie posprzątala swój pokuj….
ten minutnik jest sweetasny

20 października 2012 12:55

super to mi był potrzebne 🙂

1 listopada 2012 17:16

Takie proste, że aż genialne 🙂

22 grudnia 2012 21:18

Cudowne, bo proste i funkcjonalne! Działaj w tym stylu!!!

26 grudnia 2012 15:40

Ja tego minutnika używam do czytania książki.
Czytam, czytam i od tego odgłosu aż odleciałem na drugi koniec pokoju!
Chciałbym mieć opcję wrzucenia swojego własnego dzwonka za pomocą ,,Przeglądaj”.
Pozdrawiam

2 stycznia 2013 19:03

brawo brawo 😀

6 stycznia 2013 21:34

super jest ten minutnik , a ja szukałam w necie i nic , w końcu weszłam na tą stronę i… i super minutnik się znalazł. zawsze będę z niego korzystać , a zwłaszcza przy ćwiczeniach
wielkie dzięki
pozdrawiam. i jeszcze raz dzięki 🙂

9 stycznia 2013 18:33

zarombisty, tata mi każe grać na kompie np. 60 minut i sobie ustawiam. POLECAM!

3 lutego 2013 16:24

I tego szukałem! Mam w zakładce tylko kicha że tylko 60 minut ale może być POLECAM!

2 marca 2013 10:51

Świetny pomysł i dziękuję za ten wspaniały minutnik ;D
Osobiście nię będę go używał do gotowania jajek, ani do pieczenia, ale przydały się minutnik z sekundami, ale nie narzekam ;p

2 kwietnia 2013 18:49

w każdym telefonie komórkowym jest minutnik 😉 ale z tym w necie fajny pomysł.

3 kwietnia 2013 18:40

Bardzo mi pomogło do robienia ćwiczeń ^^
Bo w telefonie nie mam takiego czegoś jak minutnik (Sony Xperia Tipo) ; )

4 kwietnia 2013 18:06

Chyba nie można było trafniej określić dźwięku minutnika i rodzinnego zachowania przyrównując nas do zwierząt w eksperymencie Pawłowa… 🙂
100 procent prawdy 🙂

23 kwietnia 2013 08:29

Ten minutnik jest zajebisty! Kiedyś potrzebowałam do ugotowania jajek, a jako rasowy student ciężko u mnie z wyposażeniem RTV AGD w mieszkaniu a tym bardziej z takim bajerem jak minutnik. Google mi pokazało tą stronkę. Jest super. Pomaga przy gotowaniu makaronu i ryżu najczęściej. Mogę dodać, że kiedyś był jakiś błąd i zmuszona byłam używać czegoś gdzieś indziej, nie było to przekonywujące coś minutnikopodobnego bez alarmu dźwiękowego. A ten tutaj uwielbiam! xD

10 maja 2013 12:53

bardzo dobry, jakby jeszcze byly polowki czyli 0,5 min lub 1,5mni bylby genialny 😀

12 maja 2013 18:51

Dziękuję 🙂 Mi również przydał się do jajek ;P

23 maja 2013 09:34

Dzięki Ci kolego:) Twój minutnik pomaga mi w nauce do sesji! Sekwencje 4x15min:)
Pozdrawiam!

8 czerwca 2013 17:12

Świetna rzecz, bardzo przydatna strona. Bywam tu częściej niż myślałem, że będę.

Aczkolwiek polecam dodanie wyświetlania czasu, jaki upłynął od zakończenia odliczania – czyli jak długo minutnik bije już na alarm. Dla osób które często zapominają o minutniku i później przybiegają do komputera, żeby zobaczyć, że czas upłynął, ta opcja będzie bardzo przydatna.

12 czerwca 2013 13:14

Wykorzystuje zawsze przy cwiczeniu 🙂 Dzieki stary

27 czerwca 2013 18:07

Dobra rzecz, przyjemny dla uszu ten dźwięk.

5 lipca 2013 13:05

Dzięki 🙂 Do jajek niekoniecznie mi się przyda (zawsze robię na twardo), lecz do ćwiczeń jak znalazł, bo mój telefon (LG) nie posiada takiej funkcji… Nie kupujcie tego złomu przypadkiem 😉 Dzięki jeszcze raz.
Pozdrawiam 🙂

5 lipca 2013 14:22

Niezawodny przy odciaganiu mleka 😉

7 lipca 2013 13:16

Fajna strona prosta, niezaśmiecona jakimiś „dodatkami”, i już trzeci raz przydał mi się ten minutnik. Dzięki:)

17 lipca 2013 09:31

Jest bomba:) Dzięki

26 lipca 2013 12:14

Jedna z najczęściej odwiedzanych przeze mnie stron 🙂

12 października 2013 17:16

bardzo przydatny. dobrze ze jest bo inaczej musialabym chodzic daleko, zeby znalezc telefon i tam ustawiac.

4 listopada 2013 20:25

Dzieki wielkie

5 listopada 2013 07:27

korzystam z przeglądarki chrome.
Gdy zminimalizowałem chrome do paska czas w minutniku płynął wolniej.
Niedopracowany ten wechikół czasu :p

11 listopada 2013 11:21

Tylko żeby wyświetlał się czas na górze w pasku jeszcze.

16 listopada 2013 18:02

Super w moim fonie xperia mini też minutnika nie ma, a jest potrzebny mi przydał się do odmierzania czasu prezentacji (jak długo gadam musiałem mieć równe 5 minut) wielkie dzięki.

24 listopada 2013 19:15

Jesteś wielki! dzięki!

30 listopada 2013 09:39

Ten minutnik przynosi szczęście.

8 grudnia 2013 18:35

A ja używam tej stronki podczas lekcji – minutnik odmierza czas na dyskusję, pracę samodzielną, przedstawienie prezentacji, – a delikatne dzwoneczki na końcu brzmią bardzo świątecznie 🙂

13 grudnia 2013 14:53

Dziękuje bardzo to jest to, świetna sprawa. a jajka – wyśmienite:)

17 grudnia 2013 12:45

Dziękuje ! Do ćwiczeń idealny ! ;D moja komórka nie posiada minutnika więc jest jak znalazł ;D Genialny pomysł ;>

7 lutego 2014 20:42

Świetnie nareszcie nie muszę ustawiać minutnika na komórce gdy chce sobie zrobić złotą godzinę. ;D Tylko brakuje mi dźwięku na zakończenie odliczania ;D

25 lutego 2014 09:15

Dziękuję – super przydatna sprawa 🙂

27 lutego 2014 22:53

super

28 lutego 2014 15:18

n-ta z koleji pizza udała sie i nie została przypalona – wszystko dzieki e-minutnikowi :D.

26 marca 2014 21:58

Jedna z nielicznych stron na ktorych wylaczam adblocka. swietna robota !

10 kwietnia 2014 22:52

Fajna byłaby możliwość podania czasu odliczania w parametrze GET, np:
Wtedy możnaby było stworzyć sobie zakładki „NDON – Na miękko”, „NDON – Na twardo”, „NDON – Pomodoro” itp 🙂
Nie wiem tylko, czy WordPress na coś takiego pozwala.

17 kwietnia 2014 10:16

@Artoooooor
Pomysł wydał mi się na tyle ciekawy, że od razu go zrealizowałem, powinno działać 😉

22 kwietnia 2014 14:45

Taka prosta sprawa a tyle miłych komentarzy dla mnie też dobre do aero2 co 60 min rozłącza a teraz nie musze się martwić 🙂

18 kwietnia 2014 12:23

Tak się zastanawiam, do czego ten świat dąży… parówki na czas, bigos na czas co normalnie im dłużej gotowany tym lepszy. No ale szczyt wszystkiego to parówki na czas, ludzie! Sorry ale czy oddać stolec też niedługo będziecie na czas?

Oczywiście, tyle lat żyję ale z jajkami nadal mam problem aby wyszły nielane a dziś mamy święta więc nie wypadło nawalić. I tak oto trafiłam na tę stronkę, za którą serdecznie dziękuję Autorowi i pomysłodawcy!

Wesołych Świąt!
Alleluja!

20 kwietnia 2014 09:55

@on
Dzięki, działa 🙂

23 kwietnia 2014 15:41

Właśnie teraz żem to odkrył. Dziękuję za ten prosty, ale mimo to przydatny, elektroniczny gadżet.

4 czerwca 2014 21:19

działa jak trzeba, tylko dzwonek za mało agresywny. podczas filmu czy czegoś dopiero po chwili go słychać.

22 czerwca 2014 14:41

super

16 lipca 2014 11:43

korzystam do wywoływania filmów z aparatu analogowego, przydatna sprawa, przynajmniej nie przegapię końca czasu 🙂

13 sierpnia 2014 01:26

A ja sb. robie Lasagne 😀

16 sierpnia 2014 23:23

Polecam jajka 5, 20. Pozdrawiam 🙂

26 sierpnia 2014 11:04

Dzięki! Pierwsza strona przy wyszukiwaniu 🙂 Polecam dodać jeszcze sekundy! Przynajmniej 30 sekund. Pozdrawiam!

5 lutego 2015 19:42

Super przydatne do ćwiczeń, dzięki tobie mogę ćwiczyć bez ciągłego liczenia a po godzince minutki sam daje znać, że już koniec:D

22 marca 2015 20:31

Uwielbiam to!

7 kwietnia 2015 23:34

Super właśnie siedzę z maseczką na twarzy 🙂 i mogę jednocześnie pracować na komputerze nie wstając z łóżka w poszukiwaniu telefonu 🙂

9 maja 2015 18:13

Cześć,

dziękuję Ci za ten minutnik:) Jest bardzo wygodny w obsłudze, a dźwięk jest bardzo przyjemny. Szkoda tylko, że nie można dać więcej niż 60 minut. Generalnie naprawdę świetna robota:)

22 maja 2015 11:29

Swietna stronka, moja sugestia to przy wpisaniu ilosci minut fajnie by bylo zatwierdzic ‚enter’ em 🙂

23 stycznia 2016 23:42

Działa 🙂 Dzisiaj się przydał, bo telefon się wyłączył niestety.
Ach te smartfony

6 kwietnia 2016 17:28

Super! Tego szukałem! To jest niesamowite jak trudno jest znaleźć jakiś najzwyklejszy minutnik bez zbędnych bajerów do zainstalowania na kompie.

Świetna robota, już leci do zakładek. Będę tu często 😉

8 września 2016 12:03

Często moje dziecko choruje na zapalenie płuc, nocami musze mierzyć oddechy czy przypadkiem nie przekracza normy, ten minutnik jest super przydatny – szybko uruchamiam, cichy, łatwy w obsłudze i uzupełnia mój wybrakowany telefon bez minutnika. Pozdrawiam!

18 października 2016 20:12

Szczerze nie chcę nikogo martwić, ale zdecydowaną część potraw gotuje się dłużej niż godzinę. Choć nie wiem jakim opornym trzeba być by nie wpaść na to by np. nastawić minutnik drugi raz, na ten czas co pozostał, no chyba, że ktoś ma problemy z dodawaniem i odejmowaniem, ale przecież są kalkulatory, i jeszcze jedno kochani pamiętajcie godzina to 60 minut a nie 100.

25 listopada 2016 14:32

Stosuję do metody „Pomidoro” aby polepszyć swoją efektywność, gdy obrabiam graficznie fotografie. Super Sprawa

24 stycznia 2017 11:51

Moglibyście dodać opcje żeby można było napisać na co się czeka, np. Wyłożyć ciasto do piekarnika- 5:00

21 października 2017 19:19

No fajne. Wreszcie nie przypalą mi się kluski!!!!

2 maja 2018 20:29

Testuję już chyba 5-ty minutnik i wszystkie są do bani…